Buownictwo

Beton komórkowy — czym jest ?

Beton komórkowy to specjalna odmiana budulca, która zawiera w sobie drobne pęcherzyki powietrza. Przedkłada się to na doskonale właściwości izolacyjne. Ten rodzaj betonu jest też bardzo ceniony, a jego popularność wciąż rośnie. Dzieje się tak za sprawą kilku czynników, które warto poznać, wybierając materiały na budowę swojego domu. Czym zatem jest beton komórkowy? Jakie są plusy jego wykorzystania? Czy rzeczywiście to ekonomiczny sposób na zbudowanie domu? Poniżej prezentujemy odpowiedzi na te wszystkie pytania oraz podajemy kilka przydatnych danych, które pomogą wybrać najlepszy materiał. Dokładne informacja jest widoczna również na stronie producenta http://termalica.pl/Informacje/beton-komorkowy-co-to-jest
Jak powstaje beton komórkowy?

Proces powstawania betonu komórkowego polega na wpompowaniu do gotowej masy betonowej powietrza pod ciśnieniem. W trakcie tego działania w betonie powstają drobne bąbelki powietrza, które są kluczem do sukcesu dobrych właściwości termicznych. Bloczki betonowe powstają ze złotego piasku kwarcowego, wapna oraz wody. Cale bloczki mają kolor biały dzięki używaniu naturalnych składowych. Odpowiednie kontrolowanie tego procesu daje wiele możliwości, dzięki którym możemy wytworzyć beton o konkretnych właściwościach. Jest to szczególnie przydatne, gdy zależy nam na dobrych właściwościach izolacyjnych. Na rynku istnieje wiele firm oraz producentów, którzy oferują takie produkty. Same bloczki są lekkie i bardzo przyjazne w obróbce.

Zalety betonu komórkowego

Pierwsza z zalet betonu komórkowego jest jego właściwość izolacyjna. Bloczki takie doskonale odgradzają nas od zimna lub upału panującego na zewnątrz. Banki powietrza są najlepszym izolatorem. Użycie go w samym betonie pozwala zrezygnować z dodatkowego ocieplenia budynku, co tym samym obniża koszty. W razie gdy temperatura szybko się zmieni, we wnętrzu domu zbudowanego z takich materiałów panuje przyjemna temperatura, a gazobeton uwalnia swoją energię stopniowo. Kolejnym plusem jest łatwość oraz kultura montażu. Specjalne wyprofilowane bloczki pozwalają dobrze dopasować poszczególne segmenty, co przekłada się z kolei na brak szczelin i jeszcze lepsze właściwości termiczne.

Gdzie i jak kupić bloczki betonu komórkowego?

Choć materiał ten jest wszechobecny na rynku, warto jednak przemyśleć jego zakup. Beton powinien być wysokiej jakości i nie zawierać innych domieszek np. mieczy czy materiałów budowlanych. Wpływa to bezpośrednio na właściwości takiego budulca. Warto również sprawdzić opinie o danej firmie lub sprawdzi jej ofertę na stornie internetowej. Ten producent http://termalica.pl/ ma bardzo ciele informacji o samym betonie oraz jego zastosowaniu, które pomaga dokonywać ew. wyboru czy zaplanować budowę. Warto wybierać te z wiodących producentów jak ten powyższy, gdyż oferują one beton najwyższej jakości oraz sprawdzone rozwiązania, które będą trwałe przez lata. Pochopnie podjęte decyzje mogą być brzemienne w skutki przez wiele lat, więc warto podjąć je po spokojnym przeanalizowanie wszystkich informacji.

=